Postaw na Słońce

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Postaw na Słońce”. Jest to to projekt o odnawialnych źródłach energii.
Głównym organizatorem projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. PARTNERZY GŁÓWNI to: Bank Ochrony Środowiska i Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.
Projekt „Postaw na Słońce” został objęty patronatami honorowymi Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Klimatu i Środowiska.
Celem jest popularyzacja wiedzy o mikroinstalacjach OZE. Pozwalają one wytwarzać energię na własny użytek. Szczególny nacisk kładziony jest na fotowoltaikę, która pozwala przetworzyć energię słoneczną na elektryczną. W trakcie projektu poznamy różne źródła energii, dowiemy się jak działa fotowoltaika i skąd bierze się energia elektryczna w naszej okolicy. Zdobytą wiedzę zastosujemy w praktyce obliczając zapotrzebowanie energetyczne swojej szkoły i domu. Na końcu przeprowadzimy akcję promującą odnawialne źródła energii. W projekcie postawiono na samodzielną pracę uczniów, którzy realizują zadania projektowe pod opieką nauczyciela. Skierowany jest do młodzieży szkolnej z klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.
Zespoły realizują wskazane przez organizatorów zadania i wysyłają raporty z ich realizacji. Nagrodzone zostaną najlepsze zespoły.
Projekt jest podzielony na dwa etapy:
Etap I „ENERGIA SŁOŃCA”;
Etap II „ZARABIAJ NA SŁOŃCU”.
W etapie I realizowane są 4 zadania.
W etapie II realizowane są 3 zadania.
Z realizacji zadań w danym etapie należy przesłać 1 raport.
Nasz zespół przygotował zadania z I ETAPU i wysłał raport.
Skład naszego zespołu „ Promyczki”:
Pani Agnieszka Kaźmierczak  – opiekunka zespołu, nauczycielka, wychowawczyni,
Karol Turko – lider oraz reporter. Odpowiedzialny za raporty,
Julia Milewska – drugi reporter zespołu, odpowiedzialna za „wywiady” informacyjne, wyszukiwanie informacji,  audyt energetyczny szkoły,– nasza „mądra głowa”,
Laura Marks oraz Lila Kafel – przygotowanie ulotek oraz plakatów, oprawa graficzna, nasze plastyczki,
Franek Król, Wojciech Fila, Antoni Karp – nasi „technicy informatycy” – odpowiedzialni za prezentacje, publikacje, promocję zajmą się również audytem energetycznym domu,
Wojciech Fila – oprócz tworzenia prezentacji również fotograf zespołu,
Hubert Dul – grafik, odpowiedzialny za logo grupy, wszelką oprawę graficzną oraz weryfikację i poprawę sprawozdań z wykonanych zadań, przesyłanie raportów do opiekuna projektu.
LINK DO STRONY PROJEKTU:

Poniżej w wersji pdf oryginalna prezentacja uczniów.

Data dodania: 2024-03-07 11:09:51
Data edycji: 2024-03-07 11:57:10