Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 11 października 2023 r. w sali Kina Forum odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Kusocińskiego. Tegoroczna gala związana była z 250. rocznicą utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, a jej program poświęcono twórczości Aleksandra Fredry – patrona roku 2023 ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej zaprezentowali na scenie wiersze i fragmenty utworów tego znakomitego twórcy oraz uświetnili galę występami muzycznymi skierowanymi z podziękowaniami do wszystkich nauczycieli.
Wśród zaproszonych gości był Starosta Powiatu Bolesławieckiego – Tomasz Gabrysiak, Przewodniczący Rady Miasta Józef Pokładek wraz z Radnymi oraz przedstawiciele władz oświatowych – Jolanta Studniarek Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Jeleniej Górze oraz Renata Krosnowska – Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Jeleniej Górze.
Podczas uroczystego spotkania Prezydent Miasta Piotr Roman wręczył listy gratulacyjne dyrektorom i nauczycielom, którzy zostali odznaczeni Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę, Medalami Komisji Edukacji Narodowej a także otrzymali Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Nauki, Nagrody Prezydenta Miasta. Dyrektor

Zdjęcia źródło - strona internetowa Urzędu Miasta Bolesławiec.

Więcej zdjęć pod adrem Urzędu Miasta Bolesławiec.

Data dodania: 2023-10-29 13:28:29
Data edycji: 2023-10-29 13:29:07