DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

W roku szkolnym 2020/2021 Szkoła Podstawowa nr 1 uczestniczy w XI edycji programu "Twoje dane ─ Twoja sprawa".

Głównym celem programu jest podniesienie kompetencji nauczycieli oraz edukowanie dzieci i młodzieży, jak mają chronić dane osobowe zarówno w realnym, jak i w cyfrowym świecie.

28 stycznia obchodzimy Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych, który został ustanowiony przez Komitet Ministrów Rady Europy w celu podkreślenia wagi odpowiedniej ochrony danych w życiu każdego człowieka. Z tej okazji w całej Europie, odbywają się różne wydarzenia związane z bezpieczeństwem internetowym.

Nasza szkoła włącza się do akcji. Z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych oraz zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu zapraszamy do obejrzenia prezentacji, która przypomina najważniejsze zasady bezpieczeństwa w sieci.

Po obejrzeniu prezentacji i omówieniu podczas klasowych spotkań wychowawczych zapraszamy do szkolnego konkursu

MOJE DANE - MOJA SPRAWA

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy pokazującej, jak należy chronić dane osobowe w różnych sytuacjach w życiu codziennym. Może to być:

- praca plastyczna (rysunek, plakat) wykonany dowolną techniką,
- grafika komputerowa, animacja w dowolnym programie,
- film, spot reklamowy (max 2 min) w dowolnym programie.

Każda klasa wybiera jedną, najlepszą jej zdaniem pracę, która będzie reprezentowała klasę w konkursie szkolnym. Wychowawca przesyła pracę (zdjęcie, zrzut ekranu lub link) na adres: bibliotekabol@wp.pl.
do 10 lutego 2020
.

Wyniki konkursu ogłosimy 11 lutego. Wszystkie prace - laureatki klasowe zostaną opublikowane na szkolnej stronie internetowej. Spośród nich komisja szkolna wybierze te, które będą reprezentowały naszą szkołę. Zostaną one umieszczone w specjalnie przygotowanym materiale, który zgłosimy do konkursu dla placówek biorących udział w programie „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Przy okazji przypominamy naszą NETYKIETĘ.

Data dodania: 2021-01-28 08:59:12
Data edycji: 2021-02-01 10:34:31