Dzień Ziemi w SP1

W ubiegłym tygodniu uczniowie czterech klas naszej szkoły: 3a, 3b, 3c oraz 5b, wraz z opiekunkami - p. Ireną Bartosz, p. Magdaleną Czyżewską, p. Beatą Kłodnicką i p. Wiolettą Chlastawą, wzięli udział w akcji sprzątania wybranych terenów miasta w ramach obchodów ,,Światowego Dnia Ziemi. Święto naszej planety jest obchodzone 22 kwietnia i staje się okazją do promowania proekologicznych postaw i zachowań. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to Planeta kontra tworzywa sztuczne. Organizatorem akcji w naszym mieście była Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Uczniowie zaopatrzeni przez organizatorów w niezbędne worki i rękawice ochronne, aktywnie uczestniczyli w przedsięwzięciu, mającym na celu uprzątnięcie śmieci i odpadków pozostawionych przez nieodpowiedzialnych mieszkańców.
Celem odbywającej się w Polsce od 1990 roku akcji jest propagowanie i inicjowanie postaw odpowiedzialnych względem środowiska, edukacja dzieci i młodzieży na temat gospodarowania odpadami, uświadomienie im potrzeby dbania o przyrodę oraz zwrócenie uwagi na fakt, iż każdy z nas swoim codziennym postępowaniem ma wpływ na stan otaczającego nas środowiska.

Data dodania: 2024-04-29 20:57:59
Data edycji: 2024-05-06 12:05:19