ETAP POWIATOWY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ''MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM''

Już po raz XLVI Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współpracy z wieloma jednostkami, m.in. Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu zorganizował Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

19 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Bolesławcu odbył się etap powiatowy konkursu. Uczniowie przystąpili do rozgrywek w trzech kategoriach:

I grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy I - IV,

II grupa - uczniowie szkół podstawowych, klasy V - VIII,

III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych.

W turnieju udział brali zwycięzcy poszczególnych eliminacji gminnych. Początkowo przeprowadzono część testową, a następnie ustną, w której wzięło udział pięciu najlepszych uczestników w każdej kategorii wiekowej.

Naszą szkołę godnie reprezentowali laureaci etapu miejskiego: Aleksandra Żuk, Kacper Tracz, Agata Nowak, uczniowie klasy 3a.

Z przyjemnością informujemy, że Ola Żuk została laureatką eliminacji powiatowych, zajmując wysokie II miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy w tym trudnym turnieju! Bardzo cieszy fakt, że dzieci i młodzież interesują się tematyką bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Być może wśród nich są przyszli strażacy.

Info. Irena Bartosz

Data dodania: 2024-04-22 08:02:26