Konkurs z pierwszej pomocy

W dniu 04.04.24r. uczniowie klasy 8a brali udział w II edycji Konkursu z Pierwszej Pomocy - „Pierwsza pomoc bez tajemnic. Razem możemy więcej” ,który zorganizowany został pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana przy współpracy Szpitala Św. Łukasza w Bolesławcu oraz Fundacji „Wspierajmy Zdrowie”.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

I drużyna - A.Madej, M.Walusiak oraz M.Laskowski

II drużyna - H.Sochacka, D.Navrotsky oraz K.Poręba.

Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczniowie indywidualnie rozwiązywali test dotyczący wiedzy z pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczestnicy konkursu drużynowo wykonywali zajęcia praktyczne polegające na udzieleniu pierwszej pomocy w konkretnych sytuacjach zagrożenia. Ratownicy medyczni przygotowali trzy scenki: nagłe zatrzymanie krążenia, wypadek komunikacyjny oraz zadławienie. Uczniowie klasy 8a wykazali się zaangażowaniem oraz wspaniałą wiedzą teoretyczną jak i praktyczną z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej . Drużyna I. – zdobyła miejsce drugie natomiast drużyna II. przez dogrywkę zakończyła konkurs na miejscu trzecim. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz apteczki pierwszej pomocy a każda z drużyn została nagrodzona pucharem oraz profesjonalnymi apteczkami pierwszej pomocy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Data dodania: 2024-04-08 13:16:24
Data edycji: 2024-04-08 13:17:51