Matematyka bez granic

Od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Mathematiques sans frontieres"  (Matematyka bez granic) mający charakter zawodów międzyklasowych.

Konkurs ma na celu podniesienie zainteresowania uczniów matematyką, poziomu pracy w grupach. Rozwija także inicjatywę i twórczą aktywności uczniów, kształtuje umiejętności pracy w grupach, posługiwanie się językiem obcym. Służy też mentalnemu otwarciu granic pomiędzy krajami Unii Europejskiej

Z ogromną przyjemności i dumą informujemy, że klasa 8b w tym konkursie zdobyła wysokie - 2 miejsce w okręgu dolnośląsko – opolskim .

Na 153 klasy ósme biorące udział w konkursie w Polsce, klasa uplasowała się 17 miejscu.

Data dodania: 2023-06-12 07:56:53
Data edycji: 2023-06-12 07:57:19