MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY ''ZE SMOGIEM WYGRAMY, GDY O CZYSTE POWIETRZE SAMI ZADBAMY''

Straż Miejska w Bolesławcu poinformowała, że tegoroczna edycja konkursu plastycznego pt. „Ze smogiem wygramy, gdy o czyste powietrze sami zadbamy” została rozstrzygnięta.

W kategorii klas trzecich III miejsce zajął uczeń naszej szkoły, Gabriel Wieczorek z klasy 3a.

Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Bezpieczny Bolesławiec”, który objęty został honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Bolesławiec. Przeznaczony dla uczniów klas I - III szkół podstawowych, polegał na wykonaniu pracy plastycznej, która swoim przekazem miała zobrazować tematykę związaną z problematyką smogu, konsekwencji z nim związanych oraz wskazywać, że każdy z nas ma wpływ na stan powietrza, którym oddychamy.

Nagrody dla laureatów zostały wręczone przez Prezydenta Bolesławca Piotra Romana podczas uroczystości, która odbyła się 14 grudnia 2023 roku w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki w Bolesławcu.

Do konkursu zgłoszono 150 prac, które oceniła komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli Straży Miejskiej w Bolesławcu oraz instruktora zajęć teatralnych i artystycznych - Urszuli Frąszczak – Matyjewicz. W wyniku oceny wyłoniono 12 zwycięskich prac, po 3 w każdej z kategorii oraz 3 prace wyróżniono, osobno oceniono klasy I, II, III.

Zwycięskie ilustracje zostały zamieszczone w kalendarzu na rok 2024. Ponadto z wszystkich prac konkursowych, które wpłynęły do Straży Miejskiej została utworzona galeria, którą można obejrzeć w Bolesławieckim Ośrodku Kultury do 31 grudnia 2023 roku.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta >>>.

Info. Irena Bartosz

Data dodania: 2023-12-18 13:00:44