
Mistrz Szkoły i Aktywny Czytelnik Ogólnopolskiego Projektu ,,Wielkiej Ligi Czytelników”
W roku szkolnym 2025/ 26 kolejny raz braliśmy udział w Ogólnopolskim Projekcie Czytelniczym ,,Wielka Liga Czytelników”.
Spośród wszystkich uczestników najlepiej wypadli:
Lena Skrętowska z klasy II a, zyskując tytuł Mistrza Szkoły Wielkiej Ligi Czytelników, zdobywając 6 sprawności,
Filip Kolanowski z klasy III c, zdobywając 5 sprawności i potwierdzając tytuł Aktywnego Czytelnika.
A zaszczytne miejsca, trzeba przyznać, wymagały niemało pracy. Konkursowicz zobowiązany był do przeczytania sześciu książek spośród 20 wybranych przez koordynatora placówki. Następnie musiał rozwiązać sześć testów. Rozwiązanie jednego oznaczało 80 % poprawności i zgromadzenie jednej, tajemniczej SPRAWNOŚCI.
Warto było jednak podjąć książkowo- uczniowski trud, gdyż projekt zdecydowanie rozwija pasje czytelnicze i promuje czytelnictwo. Służy doskonaleniu czytania ze zrozumieniem i uczy pracy w grupie. A zatem korzyści nie brakuje.
Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich.
M. Medyńska
Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

59-700 Bolesławiec
ul. Jana Pawła II 38c







