OTRZYMALIŚMY GRANT!!! - ZAKŁADAMY SAD

Pełni energii i zapału zabraliśmy się do pracy.
Był to etap praktycznego działania w oparciu o przygotowany wcześniej plan wraz z prowadzeniem aktywnej akcji promocyjnej projektu. Z wielką radością planowaliśmy posadzenie naszych wymarzonych odmian. Niestety nie było to łatwe zadanie do wykonania, ponieważ było bardzo zimno i wietrznie. Udaliśmy się do zaprzyjaźnionego centrum ogrodniczego, gdzie zakupiliśmy sadzonki starych odmian jabłoni oraz zioła i ziemię. Następnie na wyznaczonym terenie zasadziliśmy rośliny. Ziemię użyźniliśmy obornikiem. Sadzonki bardzo obficie podlaliśmy. Przy pracy pomagali nam nasza opiekunka, panowie konserwatorzy i panie sprzątające. W naszym sadzie pojawiły się: tradycyjne odmiany jabłoni oraz lawenda i oregano.
Wszystkich zaskoczyły wysokie temperatury i susza w maju i czerwcu. Musieliśmy systematycznie podlewać nasze roślinki. Umieściliśmy również tablicę przysłaną przez Organizatorów konkursu. Na otaczających drzewach planujemy zawiesić budki lęgowe dla ptaków i domki dla pożytecznych owadów.
Zachęcamy do odwiedzenia strony: www.trandycyjnysad.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Informację o naszym sadzie znajdują się na stronie szkoły, również o naszych działaniach poinformowaliśmy lokalne media : istotne.pl
Kontynuowaliśmy prowadzenia Księgi Sadu. To tu zapisujemy efekty naszej aktywności, drukujemy zdjęcia, które będą dla nas pamiątką naszych działań.
Nasz zespół przygotował prezentację dla rodziców i nauczycieli. Prezentacja została przedstawiona na zorganizowanym spotkaniu, jak również rozesłana drogą elektroniczną do wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły.
Przygotowaliśmy ulotki oraz plakaty reklamujące nasz projekt. Ukazują atuty zakładania mini sadów, zachęcają do zajrzenia na strony: szkolną i ogólnopolską projektu „Tradycyjny Sad”. Ulotka wzbudzała zainteresowanie znajdującymi się tam informacjami dla lokalnej społeczność oraz swoich kolegów i koleżanek. Kolorowe afisze zostały wydrukowane w formacie A3 i rozwieszone w okolicach szkoły i na tablicach informacyjnych.
Przygotowaliśmy konkursy fotograficzny dla uczniów naszej szkoły: ,,ZDROWO, OWOCOWO, EKOLOGICZNIE, KOLOROWO”. Wpłynęło wiele pięknych fotografii drzew i owoców.
W naszej szkole odbył się również dzień owoców. Klasy przygotowywały owocowe smakołyki m.in. sałatki, były przeprowadzone w klasach konkursy na rozpoznawanie owoców. Miało to na celu propagowanie zdrowego odżywiania, spożywania owoców.

Data dodania: 2023-06-20 12:05:46
Data edycji: 2023-06-20 12:07:20