Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

PATRIOTYZM JUTRA

"Edukacja Regionalna - Patriotyzm Jutra" było konkursem pilotażowym dla uczniów klas trzecich, w którym wzięliśmy udział jako jedyna szkoła w Bolesławcu. Nadrzędnym celem konkursu było umożliwienie poznania regionu poprzez odkrywanie jego historii, sztuki, zwyczajów i przyrody.

 

Konkurs był interdyscyplinarny, pozwalał na wspieranie wielokierunkowej aktywności ucznia oraz na stymulację rozwoju dziecka w obszarze emocjonalnym, społecznym i poznawczym. W konkursie zaproponowano wykorzystanie fotografii jak dokumentu świadectwa miejsc, historii i tradycji osób zamieszkujących różne regiony Dolnego Śląska. Ważnym celem konkursu, oprócz poznania wielowiekowej spuścizny własnego regionu, było kształtowanie umiejętności pracy zespołowej oraz przekazanie zdobytych wiadomości rówieśnikom z innych obszarów województwa dolnośląskiego.

 

Nasza szkoła reprezentowała rejon jeleniogórski. Przygotowaliśmy 16 zdjęć z opisem, będących dokumentacją wybranych przez uczniów kl. 3 b wraz z wychowawcą, miejsc - obiektów charakterystycznych dla naszego miasta. Nadaliśmy jej tytuł "Śladami bolesławieckich zabytków" Praca miała składać się z 16 zdjęć naklejonych na brystol o podanych wymiarach (tak by nie było miejsca na ozdoby i napisy), z tyłu pracy należało nakleić metryczkę, opis zdjęć wraz z tytułem pracy. Następnie 12 maja odbyła się prezentacja prac online.

 

Zostaliśmy finalistami konkursu. Praca nasza bardzo się spodobała i zaciekawiła komisję, bo nie znali tych miejsc w Bolesławcu. Klasa stworzyła sobie z tego projekt na trasy do wycieczek i prezentacji tych miejsc tak, by każdy poznał historię Bolesławca. Zajęliśmy drugie miejsce, ale dzięki naszej pracy zachęciliśmy mieszkańców innych rejonów województwa do odwiedzenia naszego miasta.

 

Organizatorem konkursu był DODN we Wrocławiu.

Magdalena Czyżewska

 

Data dodania: 2021-06-27 09:54:29
Data edycji: 2021-07-01 09:56:08
Ilość wyświetleń: 424

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

Informacje

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej