Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

PROJEKT ZAKOŃCZONY SUKCESEM

Zakończyliśmy projekt eTwinning “Literowy Zawrót Głowy”.

 

Alfabet był motywem przewodnim projektu i źródłem inspiracji licznych i angażujących aktywności w wielu obszarach. Odkrywając obecność i użyteczność alfabetu we wszystkich dziedzinach życia, podczas wspólnych zabaw z literami, uczniowie doskonalili swoje umiejętności i uzdolnienia.

 

W grudniu 2021 roku zakończył się międzynarodowy projekt eTwinning “Literowy Zawrót Głowy”, założony przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Bolesławcu oraz Szkołę Podstawową nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie. Szkołami partnerskimi były: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Lipnie, Szkoła Podstawowa nr 404 w Warszawie, Zespół Szkół w Pawłowie i Ecole Primaire Publique z Sault Les Rethel we Francji.

 

Myślą przewodnią projektu była integracja wspólnych działań wokół alfabetu, dlatego różne aktywności przyporządkowane zostały poszczególnym jego literom. Odkrywając obecność i użyteczność alfabetu w naszym życiu, uczniowie mogli wykazać się twórczo w różnych dziedzinach: od literatury i języka polskiego, poprzez historię, przyrodę, matematykę, informatykę, sztukę, aż po sport.

 

Projekt trwał półtora roku. Głównym celem było zaangażowanie dzieci, pokazanie ich pasji, rozwój talentów. W pracach projektowych w naszej szkole aktywnie pracowali uczniowie klasy 3c, w wybranych działaniach uczestniczyli także uczniowie klas 2a, 2c, 3b, 4c, 7b, 7c i 7e.

 

Wszystkim, którzy wnieśli swój wkład do projektu “Literowy Zawrót Głowy” bardzo dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej wszystkie działania projektowe.

 

Wisienką na torcie są Krajowe Odznaki Jakości, przyznane koordynatorkom projektu.

 

PREZENTACJA PROJEKTU

 

Data dodania: 2022-01-11 18:48:00
Data edycji: 2022-01-11 18:55:32
Ilość wyświetleń: 457

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

Informacje

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej