REJONOWY ETAP XVII REGIONALNEGO KONKURSU PRZYRODNICZO - KRAJOZNAWCZEGO

10 kwietnia w gościnnych murach naszej szkoły odbył się etap rejonowy XVII Regionalnego Konkursu Przyrodniczo - Krajoznawczego Edukacji Wczesnoszkolnej Klas II - III Szkół Podstawowych pod hasłem „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”.
W konkursie wzięło udział 24 uczniów z siedmiu szkół podstawowych z Bolesławca (SP 1, SP 3, SP 4), Gryfowa Śląskiego (SP 1, SP 2), Lwówka Śląskiego (SP 2) i Nowogrodźca.
Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze z/s w Piechowicach z udziałem Pełnomocnika Organizatora Pani Marii Czaińskiej - Spychały, Sekretarza Pani Iwony Forszpaniak, działacza LOP w Bolesławcu Pana Czesława Szmeltera. Organizatorów, uczestników konkursu, nauczycieli, opiekunów powitała Pani Małgorzata Giedrojć - Sypień Dyrektor Szkoły.

Naszą szkołę godnie reprezentowały laureatki etapu szkolnego: Maja Orawiec kl. 3a, Aleksandra Żuk kl. 3a, Kornelia Sobotkiewicz kl. 3b.

Do finału konkursu - etapu regionalnego, który odbędzie się w dniach 25 - 26 kwietnia w formie wycieczki (Ruszów, Henryków Lubański, Lubań, Leśna, Świecie, Świeradów Zdrój, Staniszów) zakwalifikowały się Maja Orawiec i Aleksandra Żuk, uczennice klasy 3a.

Dziękujemy Pani Marcie Bednarz Wicedyrektorowi Szkoły za pomoc w organizacji konkursu, Państwu Sylwii i Edwardowi Orawcom oraz Pani Wiolecie Lehmann za przygotowanie poczęstunku, Pani Dorocie Dziadyk, Panu Piotrowi Żukowi i Pani Aleksandrze Matodze za dekorację auli.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w etapie regionalnym!

Info. Irena Bartosz

Data dodania: 2024-04-18 16:37:10