RÓŻOWE SKRZYNECZKI

Za sprawą naszej przewodniczącej szkoły - Ani Madej i sfinansowaniu przez Radę Rodziców, mamy w naszej szkole RÓŻOWE SKRZYNECZKI! Tym samym dołączyliśmy do okresowej rewolucji wraz z Fundacją "Różowa Skrzyneczka" i walczymy z okresowym wykluczeniem (ubóstwem menstruacyjnym).
Wg badań Kulczyk Foundation, 21% uczennic opuszcza lekcje z powodu braku podpaski, a 10% nie wychodzi z tego powodu z domu. Wykluczenie menstruacyjne dotyka co piątą osobę miesiączkującą w Polsce. Aż 4% kobiet i osób menstruujących w Polsce nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych. To blisko 500 000 osób (źródło: rozowaskrzyneczka.pl).
Wg mapy fundacji, jesteśmy 4. szkołą i 1. szkołą podstawową w Bolesławcu, które wspierają tę akcję. Budujemy świat, w którym podpaski będą traktowane na równi z papierem toaletowym.
W różowych skrzyneczkach znajdować się będą darmowe podpaski. Skrzyneczki umieszczone są na każdym piętrze, w dużym budynku naszej szkoły, w środkowych toaletach.
Jest tylko jedna zasada: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

Data dodania: 2024-04-09 14:33:27
Data edycji: 2024-04-09 14:34:47