Spotkanie z Biblią

Dnia 31 stycznia i 1 lutego uczniowie klasy VII a i VII b udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu, gdzie wysłuchali wykładu Historia Biblii. Księga, która przetrwała wieki.
Organizator przedsięwzięcia - pan Michał Dutkowski - poruszył zagadnienia związane z autorstwem Biblii, jej dziejami, czy polskimi wydaniami. Przekonał nas, że jest to księga wyjątkowa i warto ją czytać. Podpowiedział, co jest niezbędne dla jej zrozumienia. Wykładowi prowadzonemu barwną narracją niezwykłości dodała wystawa, którą mogliśmy obejrzeć: ponad 5000 lat historii Pisma Świętego w jednym pomieszczeniu, repliki najstarszych manuskryptów i kamiennych tablic.
Skrawki papirusów, zrolowane skóry, zapisane zwoje oraz pierwsze drukowane egzemplarze, które podziwialiśmy, umożliwiły nam prawdziwą podróż w czasy biblijne.

Agnieszka Witnik
Wioletta Chlastawa