SUKCES UCZNIÓW KLAS TRZECICH W KONKURSIE PWiK

Zakończyła się bolesławiecka edycja tegorocznej akcji Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji "Woda źródło życia, czyli z PWiK-iem o wodzie, ściekach i zielonej energii". W jesiennej akcji brali udział uczniowie klas trzecich szkół podstawowych Gminy Miasta Bolesławiec. Zajęcia prowadzone były przez pracowników PWiK w Bolesławcu. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania stacji uzdatniania wody, tzw. SUW przy ulicy Modłowej, a także zapoznania się ze sposobem oczyszczania ścieków przy ulicy Granicznej w Bolesławcu. Poznali również sposób pozyskiwania zielonej energii.

Podsumowaniem akcji był konkurs, w którym przedstawiciele naszej szkoły - Maja Orawiec kl. 3a, Aleksandra Żuk kl. 3a, Kajetan Kubica kl. 3b, Kornelia Sobotkiewicz kl. 3b, Aleksander Trzaska kl. 3c, Iga Zabawa kl. 3c - uzyskali pierwsze miejsce drużynowo, zdobywając nagrodę główną - poidełko wody dla Szkoły Podstawowej nr 1. Do wygranej przyczynił się również plakat promujący picie wody z kranu, wykonany przez Gabriela Wieczorka z klasy 3a.

W kategorii indywidualnej Aleksandra Żuk z klasy 3a, zajęła wysokie drugie miejsce, konkurując z 32 trzecioklasistami, z siedmiu szkół podstawowych. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody.

Akcja edukacyjna została objęta patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Pana Piotra Romana.

Dziękujemy! Wielkie brawa dla zwycięzców!

Więcej na stronie Urzędu Miasta - zobacz >>>

Info. Irena Bartosz