TYDZIEŃ MATEMATYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W BOLESŁAWCU. „ Poπsy kreatywności” kl 4-8''

PONIEDZIAŁEK – Wstęp do święta liczby pi.
Do tego dnia możecie przynosić do swoich nauczycieli matematyki rebusy z wyrazami, które zawierają cząstkę pi ( Np. Piżama, kaPitan)
Trzy najlepsze prace w klasie mogą zostać nagrodzone ocenami 6, 5, 5.
Na ocenę będzie miała wpływ staranność wykonania, LICZBA wykorzystanych słów, pomysłowość, zastosowana technika. Prace mogą być w formacie A4 lub A3 (plastyczne lub techniką komputerową). Pamiętajcie, aby prace były podpisane.

WTOREKŚwięto liczby pi.
Na lekcjach rozwiązywać będziemy zadania dotyczące liczby π. Dowiecie się także o szczegółach konkursu, który odbędzie się w piątek.

π –przebranie. Uczeń, który w tym dniu będzie miał na sobie stylizację łącząca się z liczbą π uniknie pytania (nie dotyczy rzeczy zapowiedzianych wcześniej). Najciekawsze, najbardziej kreatywne stylizacje zostaną nagrodzone ocenami 5. Osoby z przebraniami muszą zaprezentować się nauczycielowi matematyki w celu zrobienia zdjęcia.

Nie zaliczamy karteczek wyrwanych z zeszytu, niestarannych, z przypadkowymi liczbami!

ŚRODA do tego dnia możecie przynosić do swoich nauczycieli matematyki przestrzenne budowle przedstawiające liczbę pi. Każda musi być podpisana danymi autora.

CZWARTEK – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR.

PIĄTEK – Konkurs na podanie jak największej liczby cyfr dziesiętnego rozwinięcia liczby π.

Data dodania: 2023-03-13 07:57:14
Data edycji: 2023-03-13 07:57:23