Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Tytuły Innowacyjnych Ekspertów Edukacyjnych dla naszych nauczycielek!

Każdego roku Microsoft wybiera ekspertów spośród innowacyjnych nauczycieli z całego świata. Zaszczytny tytuł Microsoft Innovative Educator Expert jest wyróżnieniem za nowatorskie i kreatywne wykorzystywanie nowych technologii w swojej pracy, a także dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

 

Miło nam poinformować, że panie Izabela Kulpa i Teresa Prokowska zostały po raz trzeci wybrane ekspertkami, tym razem na rok 2021-2022.

 

Microsoft Innovative Educator Experts to globalna społeczność pasjonatów technologii Microsoft dla Edukacji, która stale rozwija swoje kompetencje, dzieli się doświadczeniem, dobrymi praktykami, innowacyjnymi pomysłami i metodami pracy, inspiruje uczniów do kreatywności oraz współpracuje i uczy się od siebie nawzajem.

 

W liście gratulacyjnym informującym o przyznaniu tytułu czytamy, m.in.: „Zostałeś wybrany na eksperta MIE, ponieważ jesteś pełen inwencji, pasjonujesz się swoją pracą, masz prawdziwego ducha współpracy i starasz się inspirować uczniów nieszablonowym myśleniem o technologii w edukacji. Doceniamy twoją pomysłowość i ducha przedsiębiorczości.”

 

Obcowanie z nowymi technologiami, rozwiązaniami i stała wymiana doświadczeń to ogromne zalety programu. Od ponad roku Szkoła Podstawowa nr 1 należy do sieci Szkół w Chmurze Microsoft, które wykorzystują najnowsze rozwiązania Microsoft w wielu obszarach. Szkoła posiada dostęp do pakietu Office 365 i z powodzeniem wykorzystuje jego narzędzia, np. Teams, Forms, OneNote, OneDrive, Sway, PowerPoint i Paint3D.

 

Nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniach na żywo z ekspertami i pasjonatami z różnych dziedzin. Wzięli udział w Mistrzostwach Świata w budowaniu w edukacyjnym Minecrafcie (Minecraft Education Global Build Championship). ‎‎ Panie Izabela Kulpa i Teresa Prokowska zostały laureatkami międzynarodowego konkursu Microsoft Tech Pill Challenge, promującego innowacyjne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy.

 

Narzędzia Microsoft i inne programy partnerskie, udostępnione MIEE nieodpłatnie z powodzeniem wykorzystujemy w akcjach, konkursach, projektach i innych przedsięwzięciach edukacyjnych. W ubiegłym roku szkolnym wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno-cyfrowym „Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie” i wygraliśmy mobilną pracownię komputerową, a nasz projekt "W labiryncie książek" został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu eTwinning.

 

Program Microsoft Innovative Educator Expert daje inspirację i wsparcie w realizacji działań, w których w różny sposób wykorzystywane są nowoczesne technologie oraz przygotowuje uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji.

Data dodania: 2021-09-20 17:18:46
Data edycji: 2021-09-20 17:24:06
Ilość wyświetleń: 350

Konkursy

Aktualne konkursy szkolne i pozaszkolne
Więcej informacji

Informacje

Wsparcie, porady, przydatne informacje
Więcej informacji

Kalendarz

Współpracujemy

Kształcić duszę cnotami, umysł naukami, a ciało sportem.

Janusz Kusociński
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej