Uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klas pierwszych

Dnia 28 września 2023 r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. W tym wyjątkowym dla Pierwszoklasistów dniu byli obecni goście: Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman, Przewodniczący Rady Miasta Józef Pokładek, I Zastępca Prezydenta Miasta Bolesławiec Renata Szewczyk, I Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Renata Fredyk, Radny Rady Miasta – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Łukasz Jaźwiec, koordynator Uniwersytetu III Wieku w Bolesławcu Grażyna Witczak oraz delegacja z zaprzyjaźnionego ZOO Gerlitz na czele z dyrektorem dr Svenem Hammerem, który przekazał uczniom klas pierwszych odblaskowe kamizelki.
Pierwszoklasiści przez wiele dni solidnie, z pełnym zaangażowaniem, pod kierunkiem wychowawców, przygotowywali się do tego szczególnego dnia, chcąc jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne w okolicznościowym programie. Złożyli również uroczyste ślubowanie, po czym nastąpił symboliczny akt pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i wspaniałe upominki od Rodziców i Prezydenta Miasta Piotra Romana, a po uroczystości pozowały do wspólnej fotografii. Ten radosny dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Data dodania: 2023-10-12 13:16:40
Data edycji: 2023-10-12 13:18:08