VII Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej ''Wiersze ojców naszych''

Miło nam poinformować, że uczennice z klasy VII b – Julia Droszczak oraz Magdalena Kusiak wzięły udział w Dolnośląskim Konkursie Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”, który odbył się 10 kwietnia 2024r. w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.
Celem konkursu jest popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na Sybir oraz rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, a organizatorami - Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu oraz Ośrodek Pamięć i Przyszłość.
Uczennice pięknie zaprezentowały się na scenie, a ich recytację wysłuchała m.in. Dolnośląska Kurator Oświaty – Ewa Skrzywanek. Dziewczynki obejrzały również ciekawą wystawę „Wrocław 1945-2016” eksponowaną w Centrum Historii Zajezdnia.
Wioletta Chlastawa

Data dodania: 2024-04-18 16:42:46