Warsztaty teatralne w kl. IV-VIII

Teatr, podobnie jak literatura, muzyka, malarstwo czy film, to dziedzina twórczości artystycznej. Każde widowisko teatralne tworzone jest za pomocą odpowiednich środków wyrazu. Zajęcia teatralne pomagają w nauce języka w sposób zabawowy, jednocześnie stanowi łatwą i atrakcyjną formę nauki.
Realizując projekt Wspólnie Wiemy Więcej - www Bolesławiec, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w naszej szkole, nie może więc zabraknąć zajęć teatralnych. Grupa uczniów z Polski i Ukrainy ćwiczą śpiew, wygłaszają tekst, ćwiczą ruch sceniczny, gestykulację, a także mimikę, przygotowują elementy scenografii.
Podczas naszych zajęć przygotowaliśmy teatr w pudełku. Wystawiliśmy bajkę Ezopa pt. Trzcina i oliwka, bajkę Ignacego Krasickiego pt. Kruk i lis oraz Pszczoła i szerszeń.

Nasze zajęcia uczą poprzez zabawę.

Iwona Zamorska

Data dodania: 2023-06-21 08:22:32