Wizyta Prezydenta RP w naszej szkole

W dniu 4 marca 2019 r. w godzinach popołudniowych  Bolesławiec odwiedził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W hali sportowej naszej szkoły odbyło się spotkanie Pana Prezydenta z mieszkańcami miasta.

Po przyjeździe został uroczyście powitany przez Panią Dyrektor Zenonę Słobodzian oraz delegację uczniów z kwiatami. Całość spotkania była utrzymana w podniosłym tonie, poprowadziła ją pani Ewa Lijewska-Małachowska, szefowa Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki. Na początku głos zabrał  starosta bolesławiecki, pan Tomasz Gabrysiak, podkreślając, że Bolesławiec jest znany  na całym świecie z produkcji ceramiki.  Następnie Pan Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do mieszkańców miasta, dzieląc się wrażeniami po wizycie w Zakładach Ceramicznych oraz po zwiedzeniu bolesławieckiego Rynku. Pogratulował bolesławianom tak zadbanego miasta i podziękował za ogromny wkład pracy włożony w tworzenie pięknego miejsca w Polsce. Wspomniał o osiągnięciach Polski i o stacjonowaniu wojsk amerykańskich w Bolesławcu i okolicach.  Zapowiedział również, że obejmie swoim honorowym  patronatem Święto Ceramiki. W końcowej części spotkania był czas na rozmowy z Prezydentem i pamiątkowe zdjęcia.

Data dodania: 2019-03-05 13:31:33
Data edycji: 2019-03-07 18:06:26