Wspólnie Wiemy Więcej - wycieczka do Wrocławia

W ramach projektu Wspólnie Wiemy Więcej www Bolesławiec w dniu 16 października  uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. W trakcie wycieczki zwiedzili Kolejkowe, Hydropolis, następnie udali się do Ogrodu Japońskiego, który stanowi  połączenie kilku typów ogrodów: publicznego, wodnego, związanego z ceremonią picia herbaty oraz kamienistej plaży. Poznając je kolejno jednocześnie zachwycaliśmy się różnorodnością i bogactwem gatunkowych występujących tam roślin. Kolejnym punktem programu była fontanna multimedialna oraz spacer po przepięknej starówce Wrocławia.  Wspólna integracja młodzieży  po raz kolejny bardzo nam się udała. Uczniowie zarówno z Polski jak i Ukrainy mogli nawiązać przyjaźnie, rozwijać swoją empatię oraz kształcić aktywną  i świadomą postawę społeczną. Wzajemna pomoc i wspólnie spędzany czas pozwoliły na lepsze poznanie siebie nawzajem oraz dały możliwość dostrzec dzieciom wartościowe cechy swoich rówieśników, pokonać lęki i uprzedzenia.

Data dodania: 2023-10-17 15:02:04
Data edycji: 2023-10-17 15:02:29