XXIII Szkolny Przegląd Pieśni Niepodległościowej

Dnia 10 listopada 2023r. w SP 1 odbyła się uroczystość podsumowująca XXIII Szkolny Przegląd Pieśni Niepodległościowej. Na finał Przeglądu Pieśni oprócz dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, rodziców, uczniów i laureatów konkursu przybyli zaproszeni goście. Uczniowie naszej szkoły pięknie zaśpiewali wszystkie zwrotki hymnu państwowego. Przedstawicielka komisji konkursowej Pani Izabela Kulpa podsumowała rywalizację klas. Jury zadecydowało, że laureatami konkursu zostały klasy: 1c, 3a, 3b, 3c, 4a, 5b,7a. Przewodniczący nagrodzonych klas, z rąk Pani dyrektor, otrzymali pamiątkowe dyplomy. Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy najciekawsze prezentacje artystyczne klas.
W trakcie patriotycznej imprezy, nauczycielka języka polskiego Pani Wioletta Chlastawa wręczyła nagrody laureatom VI Miejskiego Konkursu Literackiego „- KTO TY JESTEŚ ? - POLAK MAŁY”.
Tematem tegorocznej edycji była mała ojczyzna, przestrzeń, w której czujemy się bezpieczni. To lokalna ojczyzna – okolica oswojona, krajobraz zapamiętany z dzieciństwa, pamięć ukochanych miejsc, z których najważniejszy jest dom rodzinny. To historia przodków, wiara, tradycja, tożsamość i nasze korzenie. W konkursie wzięli udział uczniowie bolesławieckich szkół podstawowych. Niezwykle trudno było wyłonić zwycięzców ze względu na dużą liczbę nadesłanych wierszy oraz wysoki poziom każdego z nich. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV - VI i klasy VII- VIII. Pisali piękne wiersze o tym, jak ważna w życiu współczesnego człowieka jest ojczyzna, ta mała, ale szczególnie bliska…

Kategoria: klasy 4 – 6

I miejsce: Bartosz Słomiany Szkoła Podstawowa nr 1