ZAPRASZAMY NA PLENER TWÓRCZOŚCI

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SZKOLNE WYDARZENIE

WITAMY WIOSNĘ PLENEREM TWÓRCZOŚCI W SZKOLE PROMUJĄCEJ ZDROWIE

Zdrowy styl życia w świecie zmysłów – Trzymaj formę”

21 marca 2019 r.

Działanie pod hasłem Plener Twórczości, ma na celu zaprezentowanie efektów twórczej pracy uczniów naszej szkoły. W ramach dnia otwartego młodzież dzieli się swoimi talentami i pasjami oraz prezentuje je innym uczniom, rodzicom i wszystkim chętnym gościom, którzy tego dnia zechcą nas odwiedzić.

Już po raz czwarty Plener Twórczości zrealizowany jest metodą projektu  pod nazwą

„Zdrowy styl życia w świecie zmysłów – Trzymaj formę”.

ZACZYNAMY O GODZINIE 16.00

A KOŃCZYMY OKOŁO 18.00

W CZASIE PLENERU ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ DNI OTWARTE SZKOŁY

na wywiadówki zapraszamy od godz. 16.30 do godziny 17.00

Idea ŚWIAT ZMYSŁÓW, to twórcze działania uczniów naszej szkoły wokół problemu poznawania i doświadczania świata wszystkimi zmysłami.

Uczniowie klas 7, 8 oraz 3 gimnazjalnych dobierali się w grupy, a następnie wybierali do opracowania interesujący ich kraj, gdzie językiem urzędowym jest język angielski lub niemiecki.

W czasie zajęć artystycznych oraz językowych uczniowie gromadzili wiedzę i materiały dotyczące wybranego zagadnienia.  W ramach grupy dzielą się zadaniami, aby zaprezentować wybrany kraj lub region przed pryzmat doświadczania go wszystkimi zmysłami ( wzrok, słuch, smak, węch, dotyk). W czasie Pleneru Twórczości każda z klas zaprezentuje swoje „stoiska” na zasadzie targów turystycznych.

Uczniowie wykazują się wielką wyobraźnią i inwencją twórczą. Każdy kraj  można będzie doświadczyć wszystkimi zmysłami:

• wzrok cieszą prezentacje artystyczne, prace plastyczne, przebrania młodzieży  w stroje charakterystyczne dla danej kultury, prezentacje wybuchów  wulkanów, pokazy slajdów itp.,
  • słuch zaangażowany będzie dzięki muzyce typowej dla danego kraju  prezentowanej z różnych nośników oraz na żywo,
  • smak i węch, to restauracja KUCHNIE ŚWIATA, do której potrawy przygotowywali uczniowie,
  • dotyk reprezentować będą wszystkie zgromadzone przez uczniów rekwizyty związane z danym rejonem świata.

Uczniowie klas 4-5 Szkoły Podstawowej przygotowują plakat o tematyce przedstawiającej zdrowy styl życia oraz słowniczek w języku obcym (np. nazwy owoców, warzyw, sportów). Efekty tych działań uczniowie zaprezentują przed swoją salą lekcyjną podczas Pleneru Twórczości.

Uczniowie klasy 6 przygotowują materiały przybliżające kulturę, świat zwierzęcy, roślinny, nawyki żywieniowe, sporty i charakterystyczne stroje.

PONADTO ZAPRASZAMY NA:

KUCHNIE ŚWIATA – stoiska, na których prezentowane są smaki z różnych rejonów świata. Potrawy zostały przygotowane przez młodzież gimnazjum – parter

KIERMASZ WIELKANOCNY - podczas którego eksponowane są efekty pracy dzieci, wykonywane na lekcjach plastyki i techniki oraz religii ( tj. stroiki wielkanocne, palmy i pisanki – istnieje możliwość zakupu) - parter

Data dodania: 2019-03-18 19:16:29
Data edycji: 2019-03-18 19:29:52